ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

04.12.2017 r.

Album Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa na festiwalu Sztuka Natury w Toruniu

W tym roku, na początku grudnia Bożena i Jan Walencikowie, znowu – po raz trzeci – znaleźli się w urokliwym Toruniu, gdzie od 27 listopada do 3 grudnia trwał X Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego Sztuka Natury. Tym razem przyjechali ze swoim albumem fabularnym Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa. Przedstawili go na autorskim spotkaniu w niedzielę, 3 grudnia. Skorzystali też bardzo na samym festiwalu, bo zobaczyli dużo interesujących fotografii i filmów (między innymi film Bagna są dobre Tomasza i Michała Ogrodowczyków). Największe wrażenie zrobiła na nich mistrzowska diaporama Mateusza Matysiaka Bieszczadzcy mocarze. Bardzo profesjonalna, ekspresyjna autorska kompozycja i dynamika tego świetnego kolażu kapitalnych fotografii i bardzo wrażliwie i konsekwentne użycie muzyki, były porywające i zapadły głęboko w pamięci. Gościem honorowym festiwalu była Krystyna Czubówna, ceniona przez publiczność lektorka bardzo wielu filmów przyrodniczych.

CYTAT. Folder X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego Sztuka Natury. 27.11-03.12.2017 r., Toruń. Źródło: materiały X MFFiFP

CYTAT. Fragment folderu X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego Sztuka Natury. 27.11-03.12.2017 r., Toruń. Źródło: materiały XMFFiFP.

T4A6895. Bożena i Jan Walencik na X Międzynarodowym Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego Sztuka Natury, ze swoim albumem Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa. Toruń, 03.12.2017 r. © Agata Katafiasz-Matysiak 2017.