ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

18.12.2013 r.

Jan Walencik w jury I Biennale Fotografii im. Wiktora Wołkowa Pejzaż Podlasia

Jan Walencik był jednym z pięciu jurorów I Biennale fotografii im. Wiktora Wołkowa Pejzaż Podlasia, zorganizowanego w Supraślu. W miejscowości, gdzie Wiktor – zmarły 27 marca 2012 r. – żył i tworzył.

Jury oceniło prawie 300 prac nadesłanych przez ponad 70 fotografów, zawodowców i amatorów. Tak się złożyło, chyba fortunnie, że szczególną uwagę wszystkich jurorów zwróciło jedno przyrodnicze zdjęcie – kompozycją, refleksem fotografującego i zaskakującym zestawieniem elementów: lecącego bociana i plam dwóch świateł. Tadeuszowi Baranieckiemu, autorowi tego osobliwego pejzażu Podlasia – na wskroś nowatorskiego – przyznano I miejsce. Najlepsze i obiecujące jest to, że autor jest zaledwie 18-letnim fotografem. Jeśli w przyszłości jego talent spotka się z pracowitością i ciekawością świata Natury, to ho, ho! 

CYTAT. Okładka katalogu I Biennale fotografii im. Wiktora Wołkowa Pejzaż Podlasia Supraśl 2013. Źródło: materiały I Biennale.  

CYTAT. Str. 6 katalogu I Biennale fotografii im. Wiktora Wołkowa Pejzaż Podlasia Supraśl 2013, ze składem jury (z pomyłką w imieniu Jana Walencika). Źródło: materiały I Biennale.

CYTAT. Str. 12 katalogu I Biennale fotografii im. Wiktora Wołkowa Pejzaż Podlasia Supraśl 2013, z nagrodzoną fotografią Tadeusza Baranieckiego. Źródło: materiały I Biennale.

CYTAT. Informacja – J. Kozłowska: Biennale fotografii im. Wiktora Wołkowa. Źródło: biennalesuprasl.wixsite.com.