ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

30.04.2014 r.

Mamy wymarzoną kamerę Phantom Miro LC320s do zdjęć zwolnionych

Od końca kwietnia 2014 r. ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK dysponuje wyjątkową kamerą do zdjęć w technologii High Definition – Vision Research Phantom Miro LC320s, dostarczoną nam przez EC Test Systems z Krakowa. Jest to urządzenie do rejestracji zdjęć szybkich, choć tak naprawdę – w konsekwencji – do zdjęć zwolnionych. Tak czy owak, zapisuje ona obraz HD z szybkością aż do 1500 klatek na sekundę. Taką ilość klatek można później odtworzyć z prędkością standardową 25 klatek na sekundę. Wówczas można oglądać tę zarejestrowaną JEDNĄ SEKUNDĘ w ciągu aż JEDNEJ MINUTY – 60 razy dłużej! Niesamowita analiza ruchu, zwłaszcza szybkiego, niemożliwego do ogarnięcia gołym okiem! Na pierwszy rzut oka Phantom Miro LC320s wygląda niezbyt okazale, a nawet skromnie. Jak nie przymierzając pudełko z obiektywem i ekranikiem. To pudełko jednak potrafi naprawdę wyjątkowo wiele – może nas przenieść w inny świat, w inny wymiar.

CYTAT. Cyfrowa kamera wideo high-speed Vision Research Phantom Miro LC. Źródło: phantomhighspeed.com

O tym, jak kamera Phantom może inspirować i wpłynąć na pracę filmowca przyrody, opowiada Jan Walencik na stronie polskiego dystrybutora kamer szybkich – EC Test Systems.

CYTAT. Artykuł Jana Walencika o filmowaniu kamerą Miro LC 320s, na stronie polskiego dystrybutora kamer szybkich. Źródło: ects.pl. .