ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

13.04.2019 r.

Naturalnie… nie ma jak Lubelskie, czyli powrót do rodzinnych stron

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy najnowszy film wyprodukowany przez ŻUBROWĄ 10, zatytułowany Naturalnie… nie ma jak Lubelskie. Zrealizowaliśmy go jeszcze w ubiegłym, 2018 roku, na zamówienie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, ale ze względu na ograniczenia umowy produkcyjnej możemy zaprezentować dopiero dzisiaj.

To była wyjątkowa realizacja. Po pierwsze, był to temat naprawdę płynący z serca, bo dwie osoby z ekipy ŻUBROWEJ 10 pochodzą właśnie z Lubelszczyzny (Jan Walencik urodził się w Kazimierzu Dolnym, a Krzysztof Komar w Parczewie). Po drugie, po raz pierwszy powierzyliśmy znaczną część zdjęć młodemu operatorowi współpracującemu z ŻUBROWĄ 10, Tadeuszowi Baranieckiemu. Tadzio miał wolną rękę, ale też cały czas był pod opieką warsztatową i organizacyjną Janka i Krzyśka. Efekt jego talentu i pracowitości zdaje się widać doskonale w obrazie nowego filmu.

Plansza tytułowa filmu Naturalnie… nie ma jak Lubelskie. Reż. Bożena i Jan Walencik. © Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych 2018, © ŻUBROWA 10 2018. 

Zobacz film Naturalnie… nie ma jak Lubelskie tutaj.