ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

09.02.2012 r.

Prawie 90 godzin naszej Sagi prastarej puszczy na kanale Planete!

Świat zwariował! Może to wcale nie tak źle, a właściwie bardzo dobrze – przynajmniej dla nas, twórców serii Saga prastarej puszczy. Oto Telewizja Polska na oczach zaangażowanych widzów strzeliła sobie samobójczego gola, albo – jak kto woli – podcięła gałąź, na której siedziała. Nie dość, że nieudolnie i na siłę wyemitowano Sagę… na publicznej antenie w ubiegłym roku, nie wyzyskując nic a nic z marki własnego podobno prestiżowego produktu serialowego, to jak gdyby nigdy nic, sprzedano jeszcze wielokrotną licencję na emisję Sagi… kanałowi PLANETE. Kuriozum polega na tym, że to nie producent (TVP) zebrał profity z własnej kosztownej produkcji i zyskał potężne grono entuzjastów swojej stacji wśród odbiorców, lecz na własne życzenie (walkowerem?) oddał te profity i potencjalnych swoich widzów innej, bądź co bądź konkurencyjnej stacji. Kto przy zdrowych zmysłach postępuje wbrew swemu życiowemu interesowi?

Swoją drogą TVP ma się od kogo uczyć. Zawodowcy z PLANETE zrobili wszystko, jak trzeba. Przygotowali zwiastuny poszczególnych części Sagi…, które chodziły na antenie pomiędzy różnymi programami stacji i zachęcały widzów do oglądania. Zadbali o dobre godziny emisji. Zbudowali specjalną podstronę informacyjną w swojej witrynie. Obliczyliśmy, że cały serial Saga prastarej puszczy od 5 lipca 2010 r. do chwili obecnej został pokazany na PLANETE aż 9-krotnie!  Jeśli przyjąć, że serial trwa prawie 10 godzin (o filmach 52-minutowych mówi się w kategoriach okien emisyjnych: godzinne), to 9-krotna emisja oznacza aż prawie 90 godzin naszej produkcji na antenie PLANETE!

I to była dla nas właściwa premiera Sagi… To było nasze wielkie święto. To była także satysfakcja widzów. Brawo PLANETE! Dziękujemy!

CYTAT. Logotyp kanału PLANETE, na którym 9-krotnie wyemitowano serial Saga prastarej puszczy. Źródło:PLANETE, 2012 r.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o wilku na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o mrówce na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o kruku na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o żubrze na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o żuku na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o dziku na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o nornicy na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o bobrze na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o sóweczce na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

CYTAT. Saga prastarej puszczy. Opowieść o rysiu na kanale PLANETE. Źródło: PLANETE.

Największą radość sprawiła nam – autorom – nie sama tak imponująca emisja, lecz reakcja i uznanie WIDZÓW. To, że Saga prastarej puszczy na stronie internetowej PLANETE prowadziła długo w głosowaniu widzów – rankingu seriali WSZECH CZASÓW, a na dodatek kilka miejsc dalej znalazł się również nasz pierwszy serial Tętno pierwotnej puszczy – było dla nas ogromnie budującym zaskoczeniem i największą, najmilszą nagrodą.

CYTAT. Serial Saga prastarej puszczy na 1 miejscu, a serial Tętno pierwotnej puszczy na 9 miejscu w sierpniowym głosowaniu widzów – rankingu WSZECH CZASÓW kanału PLANETE. Źródło: planete.pl, 28.08.2011 r.

CYTAT. Serial Saga prastarej puszczy na 1 miejscu, a serial Tętno pierwotnej puszczy na 9 miejscu we wrześniowym głosowaniu widzów – rankingu WSZECH CZASÓW kanału PLANETE. Źródło: planete.pl, 29.09.2011 r.