ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

28.04.2020 r.

Puchalszczyzna ukończona, przygotowana do druku

Wszystkim miłośnikom twórczości Włodzimierza Puchalskiego, wszystkim zainteresowanym historią polskiej fotografii przyrodniczej i historią polskiego filmu przyrodniczego, pragnę donieść z nieukrywaną przyjemnością i dumą, że po wielu latach ukończyłem wielkie dzieło o moim Mistrzu – monografię Puchalszczyzna. Składa się ona z dwóch tomów. Są to:

PUCHALSZCZYZNA.  CZĘŚĆ  PIERWSZA.  ŻYCIE  Z  PASJĄ,
PUCHALSZCZYZNA.  CZĘŚĆ  DRUGA.  TWÓRCZOŚĆ  NATCHNIONA.

Format książek to 24 x 31,5 cm. Część pierwsza liczy 704 strony i 1686 ilustracji, część druga – 696 stron i 1595 ilustracji. Razem liczą 1400 stron (!) i 3281 ilustracji (!). Obydwa wydrukowane tomy będą dystrybuowane jako całość o wadze blisko 10 kg.

Puchalszczyzna jest kompletnie przygotowana do natychmiastowego druku. Wciąż prowadzone są rozmowy ŻUBROWEJ 10 JAN WALENCIK z potencjalnymi współwydawcami. Niestety, są to niełatwe ustalenia, ponieważ sam czterokolorowy druk obydwu tomów Puchalszczyzny w wysokiej jakości i w przyzwoitym nakładzie pochłonie niebagatelną sześciocyfrową sumę. Na domiar złego, szalejąca obecnie pandemia COVID-19 i związana z nią trudna sytuacja finansowa nie tylko nie sprzyja i każe zajmować się ważniejszymi sprawami, ale i powoduje, że ewentualni mecenasi czy promotorzy wycofują się z tego przedsięwzięcia. Przypuszczalnie, raczej przyjdzie nam przeczekać ten niefortunny okres i, gdy tylko pojawi się cień nadziei na lepsze, ponowić starania.

Okładka e-booka. Napis: JAN WALENCIK/PUCHALSZCZYZNA/CZĘŚĆ PIERWSZA. ŻYCIE Z PASJĄ. Fotografia Włodzimierza Puchalskiego…

Okładka pierwszej części monografii Jana Walencika pt. Puchalszczyzna, przygotowana do druku. © ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK 2020. 

Okładka e-booka. Napis: JAN WALENCIK/PUCHALSZCZYZNA/CZĘŚĆ DRUGA. TWÓRCZOŚĆ NATCHNIONA. Fotografia Włodzimierza Puchalskiego…

Okładka drugiej części monografii Jana Walencika pt. Puchalszczyzna, przygotowana do druku. © ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK 2020.