ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

08.08.2009 r.

Bożena i Jan Walencikowie w Komitecie Honorowym wystawy Yanna Arthusa-Bertranda Ziemia z nieba

Wczoraj wieczorem, na Rynku Kościuszki w Białymstoku otwarto plenerową wystawę wspaniałych, wielkoformatowych zdjęć lotniczych Ziemia z nieba. Portret planety u progu XXI wieku. Jej autorem jest znany francuski fotograf Yann Arthus-Bertrand. Ta wystawa była pokazywana w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Zabrzu oraz Łodzi i cieszyła się ogromnym uznaniem publiczności. Białostocka edycja zamyka ten cykl.

Bożena i Jan Walencikowie zostali zaproszeni do Komitetu Honorowego całej edycji wystawy Ziemia z nieba i sekundowali jej od samego początku. W Komitecie Honorowym znalazły się między innymi takie postacie jak: rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz, reżyser Agnieszka Holland, franciszkanin o. Stanisław Jaromi,  polarnik Marek Kamiński, architekt i obrońca przyrody Janusz Korbel, artysta plastyk Andrzej Strumiłło.

CYTAT. Plakat wystawy Ziemia z nieba w Białymstoku. 07.08-11.10.2009 r. Źródło: Fundacja Europejskie Centrum Ziemi.

CYTAT. Yann Arthus-Bertrand, autor wystawy Ziemia z nieba. © Yann Arthus-Bertrand / Altitude – www.yannarthusbertrand.org,  www.goodplanet.info.

Tę wystawę powinien obejrzeć każdy, komu leży na sercu zachowanie środowiska naturalnego i symbioza człowieka z Naturą, a już koniecznie powinni ją obejrzeć uczniowie białostockich i okolicznych szkół, co polecamy uwadze rozumnych rodziców oraz pedagogów, kształtujących światopogląd i wrażliwość młodych Polaków.

CYTAT. Zapowiedź Wystawa „Ziemia z nieba” na Rynku Kościuszki. 04.08.2009 r. Źródło: bialystok.tvp.pl.