ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

01.07.2009 r.

Jesteśmy! Dziś rozpoczęła działalność nasza firma ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK

Pierwszy logotyp ŻUBROWEJ 10 JAN WALENCIK. 2009 r. © Jan Walencik 2017. 

Wczoraj, 30 czerwca 2009 roku, ukończyliśmy formalnie prawie 10-letni projekt – przyrodniczy serial fabularny Saga prastarej puszczy. Dziś, 1 lipca 2009 roku, rozpoczynamy samodzielną działalność gospodarczą i twórczą pod szyldem ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK (w skrócie ŻUBROWA 10).

Z doświadczenia wiemy, że za każdym pomysłem twórczym, za każdym nowym projektem stoi nie tylko emocja, ekscytacja nowego wyzwania, ale przede wszystkim odpowiedzialność. Dlatego właśnie w  ŻUBROWEJ 10 chcemy skupić się na tym, co możemy oddać z siebie sami. Według nas odpowiedzialnie, znaczy: w małym gronie, intymnie, oko w oko z Naturą. Odpowiedzialnie, to po naszemu – z energią zdolną przenosić góry i tak jak nam w duszy gra. Naszym ambicjom przyświeca hasło, które jest też mottem tej strony: ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU – FILMY, FOTOGRAFIE, SŁOWA, DŹWIĘKI. Naszym celem jest przede wszystkim realizacja własnych autorskich pomysłów przyrodniczych – seriali telewizyjnych, filmów kinowych, książek, albumów, wystaw fotografii i form multimedialnych.

E008919. Nasza Maciejówka, siedziba ŻUBROWEJ 10 JAN WALENCIK (w okresie realizacji serii Saga prastarej puszczy). © Jan Walencik 2017. 

W środku masywu Puszczy Białowieskiej znajduje się rozległa polana z zabudowaniami Białowieży, mniej więcej wielkości 4 km x 4 km, a w jej północnej części nasza Maciejówka, położona przy krótkiej uliczce o nazwie Żubrowa, pod numerem 10. Tu właśnie ma swoją bazę ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK. W miarę możliwości i potrzeb staramy się być samowystarczalni wobec nowych wyzwań filmowych, fotograficznych i wydawniczych, nie zawsze jednak jest to możliwe. ŻUBROWA 10 dysponuje małym studiem do filmowania i fotografowania, studiem plenerowym (pod gołym niebem) z wolierami i urządzeniami do filmowania i fotografowania dużych i drobnych zwierząt, montażownią obrazu, dźwięku, fotografii, typografii i grafiki oraz kabiną do realizacji efektów dźwiękowych i nagrań lektorskich.