ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

24.09.2016 r.

Twórcy Sagi prastarej puszczy w TVP2, w audycji Pytanie na śniadanie

Bożenę i Jana Walencików zaproszono dzisiaj do Programu 2 TVP, do audycji Pytanie na śniadanie. Nie było zbyt wiele czasu, ale było parę śniadaniowych pytań o Sagę… i o proces jej rewitalizacji. Bo powodem tego spotkania było rozpoczęcie nadawania przez Telewizję Polską S. A. zrewitalizowanego serialu Saga prastarej puszczy, czyli jakby nowa odsłona serialu na antenie – po latach – po tamtej uwłaczającej widzom i autorom niby premierze w 2010 roku. Był z nami i zdążył to i owo powiedzieć Tomasz Kalisz z Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych. Tomek tkwił duszą i ciałem w całym procesie digitalizacji, więc gdyby nasze wejście trwało dłużej, miałby wiele ciekawostek dla widzów.

Emocjonująca atmosfera programu na żywo i mili prowadzący – to była dla nas przyjemność, ale nie przeszkodziło to refleksji, że to był PIERWSZY WYWIAD na żywo o Sadze…, PIERWSZA PROMOCJA serialu od jego ukończenia w 2009 roku. PIERWSZA PO 7 (!!!) LATACH! W stacji, która ją wyprodukowała. To mówi samo za siebie…

CYTAT. Fragment programu Pytanie na śniadanie (na portalu audycji) na temat zrewitalizowanej serii Saga prastarej puszczy – Marzena Rogalska i Tomasz Kammel w rozmowie z Bożeną Walencik, Janem Walencikiem i Tomaszem Kaliszem. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl, 24.09.2016 r.

CYTAT. Stopklatka z programu Pytanie na śniadanie na temat zrewitalizowanej serii Saga prastarej puszczy – od lewej: Tomasz Kalisz, Bożena Walencik i Jan Walencik. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl, 24.09.2016 r.

CYTAT. Stopklatka z programu Pytanie na śniadanie na temat zrewitalizowanej serii Saga prastarej puszczy – Jan Walencik. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl, 24.09.2016 r.

CYTAT. Fragment programu Pytanie na śniadanie na temat zrewitalizowanej serii Saga prastarej puszczy – Marzena Rogalska i Tomasz Kammel w rozmowie z Bożeną Walencik, Janem Walencikiem i Tomaszem Kaliszem. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl, 24.09.2016 r.