ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

25.11.2010 r.

Widzowie i autorzy zlekceważeni. Wokół nieudolnej premiery naszej serii Saga prastarej puszczy

W niedzielę, 17 października 2010 roku o godz. 1520, w Programie 1 Telewizji Polskiej wyemitowano czwartą i – jak się okazało – ostatnią część serii Saga prastarej puszczy. Opowieść o żubrze. Na kolejne niedziele były zaplanowane i ogłaszane w prasie emisje następnych 6 części Sagi… W niedzielę, 24 października, jeszcze rano zapowiadano emisję części piątej, Opowieść o żuku. Niestety popołudniowa emisja nie doszła do skutku. Pokazano brytyjski film Cwane małpy. Ku zaskoczeniu widzów i autorów, nasza Saga… nagle spadła z anteny… W dalsze niedziele nie pojawiła się już żadna zapowiadana część, ale za to wyemitowano filmy z serii Oceany.

Nie znamy kompletnie powodów zdjęcia z anteny naszej serii, w tak bezczelny sposób. Wiemy jedno: komuś bardzo zależało na tym by nie dopuścić do naszego sukcesu i sukcesu Sagi… Ktoś utytułowany palnął coś na temat rzekomej niskiej oglądalności. Jak ten ktoś śmie nabijać widzów w butelkę? I to w sytuacji, gdy Telewizja Polska nie kiwnęła palcem, by zawodowo wypromować własny produkt i ze wszech miar zachęcić widzów do jego oglądania. Czymś bardzo brzydkim to nam pachnie…

Kiedy Redaktorzy z Polskiego Radia Białystok usłyszeli o tej paskudnej historii, postanowili dotrzeć do jej źródła (za co jesteśmy Im wdzięczni!). Efekty tego dochodzenia przedstawiono w krótkiej audycji.

CYTAT. Omówienie wystawy fotografii Jana Walencika Arbores vitae – drzewa życia. Ostatnia taka puszcza w Białymstoku. Źródło: bialystokonline.pl, 11.11.2010 r.

CYTAT. Audycja radiowa Polskiego Radia Białystok, nawiązujaca do relacji – Polityka TVP: oceany zamiast pięknej Puszczy Białowieskiej, z udziałem Jana Walencika i in. Źródło: radio.bialystok.pl, 25.11.2010 r.