ODKRYWAMY ŚWIAT NATURY PO SWOJEMU

FILMY FOTOGRAFIE SŁOWA DŹWIĘKI

STRONA  ARCHIWALNA  (sprzed 2022 r.)

23.09.2010 r.

Zapowiedź pierwszej emisji naszego filmu Saga... Opowieść o wilku

Nasz serial Saga prastarej puszczy, wyprodukowany dla Programu 1 Telewizji Polskiej S. A., formalnie został ukończony 20 czerwca 2009 roku, jakkolwiek część odcinków była gotowa już wcześniej. Z powodów niezrozumiałych dla nas – twórców tej prawie 10-letniej produkcji – Sagę… odłożono na magazynową półkę, na prawie 15 miesięcy. Kiedyś o programach zawieszonych przez cenzurę mówiono z ironiczną goryczą: półkowniki, ale żeby coś takiego działo się w dzisiejszych czasach?! Żaden to dla nas honor mieć 10-odcinkowego półkownika, w którego wsączyliśmy najlepsze siły twórcze i kawał naszego życia, owe prawie 10 lat.

A teraz, jak gdyby nigdy nic, TVP zaczyna emisję serialu. Pojawiają się pierwsze zapowiedzi prasowe i jakieś skromne informacje na antenie. Skromne, bo po produkcji tak wielkiego serialu przyrodniczego i po poniesionych kosztach, mamy prawo oczekiwać od publicznej stacji misyjnej należytej promocji – szerokiej kampanii na jej własnej antenie, wyprodukowania atrakcyjnych zwiastunów i promowania własnego produktu na każdym kroku. Niestety TVP sama sobie robi łaskę: takiej promocji wciąż nie ma, o serialu przyrodniczym Walencików prawie się nie mówi, zupełnie jakby ktoś chciał go ukryć, schować i za wszelką cenę nie dopuścić do sukcesu. Może serial jest zbyt ambitny? Tymczasem o jakże za to bardziej ambitnych telenowelach-tasiemcach – przy których realizacja odcinka trwa nie rok ale kilkanaście dni – na antenach TVP krzyczy się na każdym kroku na całe gardło. A to Polska właśnie…

CYTAT. Krótka recenzja – Małgorzata Piwowar: Saga prastarej puszczy. Opowieść o wilku Walencików. Źródło: rp.pl, 23.09.2010 r.