PRZEDSIĘWZIĘCIE: Z ZAPARTYM TCHEM

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – symbolicznego dnia powrotu życia – 21 marca 2021 roku ROZPOCZĄŁEM NAJWIĘKSZE PRZEDSIĘWZIĘCIE Z DOTYCHCZASOWYCH, całkowicie osobiste i prywatne:

Previous slide
Next slide

Zakończenie tego ogromnego przedsięwzięcia planuję w roku moich 70. urodzin, czyli w 2025. W założeniu Z zapartym tchem będzie ostatnią częścią naszego ŻYCIOWEGO BIAŁOWIESKIEGO TRYPTYKU. Od początku naszej pracy twórczej jesteśmy wierni tematyce puszczańskiej i taki oto ślad pragniemy po sobie zostawić – w taki sposób chcielibyśmy być zapamiętani:

TĘTNO PIERWOTNEJ PUSZCZY,

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY,

Z ZAPARTYM TCHEM.

Przez prawie 40 lat pracy twórczej, zwykle trzymaliśmy w tajemnicy nasze utwory, do czasu, aż były gotowe do przedstawienia szerokiej publiczności. Dokładnie tak samo postępowali inni autorzy filmów, książek, wystaw itp. Tym razem jednak chciałbym, przynajmniej częściowo, złamać tę zasadę.

Świat się zmienił, dzięki Internetowi wiadomości rozchodzą się błyskawicznie. Pomyślałem, że obserwowanie, jak powstaje nowe, złożone przedsięwzięcie artystyczne o prastarej Puszczy Białowieskiej, może zainteresować jego przyszłych odbiorców. Dlaczego więc nie mogliby przeżywać razem z autorem przygody powstawania tego dzieła, chociażby odrobinę?

Pragnę jednak lojalnie uprzedzić, że o wielu rzeczach nie mogę powiedzieć – z prostego powodu. Nie zrezygnuję z waloru nowości i oryginalności dzieła, nie pozbawię nikogo dreszczyku emocji poznawania i przeżywania nieznanego. Nie mam też zamiaru zepsuć komukolwiek uczty obcowania z gotowymi utworami spod znaku Z zapartym tchem– podczas premiery. Tym bardziej, że będzie to premiera kilku form multimedialnych naraz.

W ciagu paru lat realizacji Z zapartym tchem zamierzam jednak ujawnić trochę szczegółów, chociaż nie od razu, raczej krok po kroku. W tym celu na dole tej zakładki umieściłem dwie aktywne komórki/podzakładki:

  • PRZEDSIĘWZIĘCIE, JAKIEGO NIE BYŁO,
  • WIZJA AUTORA.

Dwie kolejne komórki/podzakładki będą aktywne dopiero w przyszłości, przypuszczalnie od połowy realizacji tego ogromnego – jak na jednego autora – przedsięwzięcia:

  • NA PLANIE,
  • UJAWNIONE FRAGMENTY.

Mam nadzieję, że Z zapartym tchem zyska grono przyjaciół sekundujących moim pomysłom i oczekujących na ostateczny efekt. Jednak – co wydaje się usprawiedliwione – najwięcej zapowiedzi i zwiastunów różnych elementów projektu zdradzę dopiero w ostatnich miesiącach przed premierą.

 

Zatem, nowi Przyjaciele, Sympatycy i Entuzjaści przedsięwzięcia Z zapartym tchem, uprzejmie proszę o kibicowanie, doping i DUŻO, BARDZO DUŻO CIERPLIWOŚCI w oczekiwaniu na emocjonujące efekty. Do zobaczenia przy kolejnych doniesieniach o tym przedsięwzięciu!

PRZEDSIĘWZIĘCIE, JAKIEGO NIE BYŁO

WIZJA AUTORA

NA PLANIE

UJAWNIONE FRAGMENTY

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © JAN WALENCIK 2021. Poza przewidzianym prawem międzynarodowym dozwolonym użytkiem chronionych utworów, w tym dozwolonym cytowaniem, żadna część projektu Z zapartym tchem nie może zostać wykorzystana do jakichkolwiek publikacji czy eksploatacji bez pisemnej zgody autora i właściciela praw. Dotyczy to zarówno prezentowanych na stronie www.zubrowa10.pl materiałów inicjalnych, pomysłów, scenariuszy, jak również nieukończonych i ukończonych utworów – elementów projektu. Wykorzystanie opublikowanych na tej stronie pomysłów, scenariuszy i gotowych utworów, w celu ich naśladowania w w obcych utworach, będzie traktowane jako plagiat i ścigane z mocy prawa. 

error: Content is protected !!