Ostatnia puszcza nizinnej Europy. The Last Primeval Forest in Lowland Europe

Autor (tekst i fotografie): Jan Walencik

Pomysł i redakcja: Jan Walencik
Konsultacja naukowa: Czesław Okołów
Tłumaczenie: Richard Bialy
Korekta: Marta Kołodziej-Sobocińska

Objętość: 224 strony
Format: 25 x 19 cm
Fotografie: 175
Oprawa: twarda całopapierowa

Projekt graficzny, skład i łamanie tekstu: ŻUBROWA 10
Organizacja produkcji: Krzysztof Komar
Druk i oprawa: Białostockie Zakłady Graficzne S.A.

Wydawca: ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK
Współpraca i pomoc finansowa przy wydaniu książki: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-930136-1-6

Okładka książki Ostatnia puszcz niżowej Europy, autor Jan Walencik.

Front okładki książki Jana Walencika Ostatnia puszcza nizinnej Europy. The Last Primeval Forest in Lowland Europe. ŻUBROWA 10 JAN WALENCIK, 2010 r.

Ta dwujęzyczna książka jest poświęcona przyrodzie Puszczy Białowieskiej, ostatniego refugium naturalnych puszcz nizinnych, jakie niegdyś pokrywały niziny Europy. Autor przedstawia białowieski las jako wielki, funkcjonujący od wieków organizm, pokazuje jego wyjątkowość i odrębność. Mówi też o tym jak ten jedyny zachowany na Starym Kontynencie skrawek dawnych puszcz jest bliski i powinien być bliski każdemu Europejczykowi. Liczne oryginalne fotografie i towarzyszące im komentarze prowadzą czytelnika przez kolejne rozdziały:

1. Prapuszcza Starego Kontynentu
2. Puszcza tętniąca życiem
3. Puszcza odwiecznych mateczników
4. Ostatnia puszcza nizinnej Europy.

Ta książka jest także głosem nawołującym do skutecznej ochrony białowieskiej perły natury i apelem skierowanym do parlamentarzystów Polski i Europy.

Przedstawiamy dziewiętnaście oryginalnych stron książki Ostatnia puszcza nizinnej Europy. The Last Primeval Forest in Lowland Europe – Spis treści, Słowo od autora i rozdział Prapuszcza Starego Kontynentu.

Wprawdzie nakład książki Ostatnia puszcza nizinnej Europy. The Last Primeval Forest in Lowland Europe został dawno wyczerpany, ale czasem możliwe jest nabycie jej z drugiej ręki. Takie okazjonalne egzemplarze wciąż pojawiają się w sieci: w sklepach księgarskich, na aukcjach książek, jak i na innych forach. To jest prawdopodobnie jedyna możliwość jej zdobycia, jeśli chciałbyś mieć tę rzadką już książkę na własność. Możesz próbować śledzić aktualne oferty, wpisując do przeglądarki frazę Ostatnia puszcza nizinnej Europy książka albo The Last Primeval Forest in Lowland Europe the book.

error: Content is protected !!