Ładowanie


OFERTA WSPÓŁPRACY:
SPOTKANIA AUTORSKIE, PRELEKCJE, PROJEKCJE FILMÓW I FOTOGRAFII

 

E054444. © Krzysztof Komar 2017.

 

 

 

POROZMAWIAJMY O PRZYRODZIE, O NIECODZIENNYCH PRZEŻYCIACH ZA KAMERĄ, O PASJI TWORZENIA, O FASCYNACJI NATURĄ – O PRZYGODZIE ŻYCIA!

UCIESZ SWOJĄ WRAŻLIWOŚĆ I OCZY OBRAZAMI DZIKIEJ PRZYRODY – TWORZONYMI Z PASJĄ FILMAMI I FOTOGRAFIAMI O OJCZYSTEJ NATURZE!

 

Ośrodkom kultury, szkołom, przedszkolom, uczelniom, bibliotekom, stowarzyszeniom, klubom filmowym, miłośnikom przyrody, filmu przyrodniczego i fotografii przyrodniczej oraz wszystkim chętnym organizatorom proponujemy odpłatne spotkania autorskie Bożeny i Jana Walencików. Przedstawiamy na nich nasze inspirujące doświadczenia, przeżycia i przygody ze zwierzętami, opowiadamy o technice pracy, prezentujemy nasze autorskie filmy i fotografie. Do deklaracji udziału w każdym spotkaniu podchodzimy z należną powagą i odpowiedzialnością, aby jego uczestnicy i organizatorzy byli w pełni usatysfakcjonowani.

Staramy się mówić do widzów bez niepotrzebnej sztywności i paradowania – normalnym językiem, jak swojscy sąsiedzi zza miedzy. Z empatią, chęcią przekazania wiedzy, pozytywnej postawy wobec przyrody i oczywiście z poczuciem humoru. Tematykę, czas trwania i warunki spotkań zawsze ustalamy indywidualnie, aby dopasować je do wymagań publiczności i różnych możliwości finansowych organizatorów. Najchętniej spotykamy się w gronie około 100 osób, ale lubimy też spotkania bardziej kameralne i takie, gdy widownia liczy nawet 1000 osób. Zawsze bierzemy pod uwagę najpierw to, co nasz partner, chce osiągnąć organizując spotkanie, a więc jego cel i dla jakiej publiczności jest przeznaczone. Na drugim miejscu dopiero są: miejscowość (odległość od naszej siedziby), warunki techniczne (w przypadku projekcji), dogodny dla obydwu stron termin spotkania oraz konieczny budżet (honorarium i koszty dojazdu). Zawsze staramy się dostosować wysokość honorarium do możliwości organizatorów. Sprzęt projekcyjny (wyłącznie w jakości HD 1920 x 1080), sprzęt nagłaśniający (minimum: głośniki 2.1) oraz ekran (format 16:9) zapewniają organizatorzy pokazu.

Oferujemy nie tylko nasze autonomiczne pokazy i prelekcje, ale też chętnie uczestniczymy w różnych zjazdach, sympozjach, konferencjach, kongresach, imprezach integracyjnych i festynach, gdzie nasze prezentacje filmowe lub fotograficzne i opowieści entuzjastów-przyrodników bywają dla ich uczestników rodzajem oddechu estetycznego od napiętego programu.

Jedno musimy zastrzec. Na ogół jesteśmy mocno zaangażowani w naszą pracę zawodową: długofalowe filmowanie i fotografowanie w terenie i związane z tym podróże, jak również w postprodukcję filmową i fotograficzną oraz w prace wydawnicze, nie wspominając już o rozwijaniu i przygotowywaniu nowych pomysłów i przygotowywaniu scenariuszy oraz tekstów do książek. Zwykle trudno w tym wszystkim znaleźć jeszcze chwile na spotkania autorskie. Właściwie tylko późną jesienią i zimą mamy trochę czasu na bliższe i dalsze podróże – na te miłe dla nas wydarzenia (najbardziej odległe od Białowieży spotkania, mimo że tylko dwugodzinne, zabierają co najmniej dwa dni). W pozostałych porach roku jedynie sporadycznie nadarzają się okazje do kontaktów z widzami i czytelnikami, głównie w pobliżu okolicy, w której akurat filmujemy i fotografujemy. Zawsze jednak warto spróbować znaleźć dogodny dla wszystkich termin, a najlepiej jeszcze drugi alternatywny, albo też zorganizować kilka kolejnych spotkań w niezbyt odległych od siebie miejscowościach.

Mając to na uwadze i licząc na wzajemnie inspirujące spotkania i pokazy, zachęcamy cierpliwych organizatorów do bezpośredniego komunikowania się z nami (kontakt tutaj).