NIBY-BLOG

Dlaczego NIBY-BLOG, a nie BLOG? Bo nie deklaruję, że jak w prawdziwym blogu, zamieszczam wpisy regularnie: codziennie albo przynajmniej raz na tydzień. Moje wpisy pojawiają się wtedy, gdy mam coś istotnego do zakomunikowania. Kiedy pragnę podzielić się ze światem refleksjami, twórczymi doświadczeniami, informacjami o wydarzeniach oraz moją nową namiętnością – artystyczną fotografią z Natury.

Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych moimi utworami, warsztatem, osobistymi przemyśleniami, inspiracjami i nowymi pomysłami.

Chętnie poznam opinie Czytelników NIBY-BLOGA, na mojej stronie na FACEBOOKU, gdzie pojawiają się skróty kolejnych wpisów, jako posty. Zazwyczaj na dole każdego wpisu na tej stronie znajduje się link do posta.

Previous slide
Next slide

Z MOJEJ PERSPEKTYWY

Wzruszające spotkanie-warsztaty na EAST DESIGN DAYS w Białymstoku

Wczoraj – 13 października, w piątek! – miałem ogromną przyjemność wziąć udział w VI warsztatach  EAST DESIGN DAYS na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej: https://eastdesigndays.pl/.

I moja żona i ja zostaliśmy zaproszeni przez XYLOPOLIS (zajrzyjcie tu proszę: https://www.xylopolis.pl/aktualnosci/jan-walencik-na-east-design-days/).

XYLOPOLIS, czyli Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie, to nowo powstająca instytucja Województwa Podlaskiego, według mnie bardzo WIZJONERSKA instytucja, która będzie zajmowała się edukacją na temat wszystkich aspektów drewna – od kultury i sztuki po gospodarkę.

Jestem pewien, że będzie też ambasadorem promocji przebogatej i najpiękniejszej przyrody Podlasia, filmowej i fotograficznej promocji, ma się rozumieć. Myślę, że nie bez powodu na stronie internetowej XYLOPOLIS został zacytowany Albert Einstein: WPATRZ SIĘ GŁĘBOKO, GŁĘBOKO W PRZYRODĘ, A WTEDY WSZYSTKO LEPIEJ ZROZUMIESZ.

©️ Bożena Walencik 2023

©️ Bożena Walencik 2023

A co do samego spotkania: przyszło sporo młodych osób, aby posłuchać i porozmawiać o naszym warsztacie filmowym z okresu kręcenia serialu TĘTNO PIERWOTNEJ PUSZCZY, ale też i o naszym obecnym, największym przedsięwzięciu Z ZAPARTYM TCHEM. PUSZCZA BIAŁOWIESKA XXI WIEKU: PORTRET SUBIEKTYWNY. Powiem krótko – to była ogromna przyjemność. Poczułem namacalnie ogromną wrażliwość uczestników warsztatów. Było wiele wzruszeń i wielu wzruszonych.

©️ Bożena Walencik 2023

©️ Bożena Walencik 2023

Na koniec każdy z uczestników otrzymał moją książkę SMAK BIAŁOWIESKIEGO MIODU. JAK KRĘCIŁEM SERIAL „TĘTNO PIERWOTNEJ PUSZCZY”.

Dzięki XYLOPOLIS!

Udostępnij ten wpis:

Najnowsze wpisy
error: Content is protected !!